0913-4602202

031-33872402

رادیاتور های صنعتی چیست؟

اشتراک گزاری :

رادیاتور های صنعتی (Radiator

رادیاتور صنعتی نوعی مبدل حرارتی است که در گرمایش از آن استفاده می شود. استفاده از این سیستم امروزه کاربرد فراوانی در گرمایش داخلی دارد.عمل گرمایش در رادیاتور از طریق لوله های  حاوی آب گرم دیگ است که درون آن گردش می کند و حرارت  را توسط جابه جایی منتقل می کند.

بخشی از انتقال حرارت رادیاتور های صنعتی هم بر اثر تابش از سطح پره ها اتفاق می افتد. معمولا به دلیل نفوذ هوا از طریق پنجره ها و درزهای آن و توزیع بهتر حرارت، رادیاتور را زیر پنجره نصب می کنند و تعداد پره ها بسته مساحت اتاق و اتلافات آن دارد.

تابش و همرفت در رادیاتور:

ممکن است انتظار این رود که اصطلاح ” رادیاتور های صنعتی ” برای وسیله ای باشد که در درجه اول حرارت را با تابش منتقل کند در حالیکه اگر با همرفت این کار را انجام می داد به آن کنوکتور گفته می شد. در عمل ترم رادیاتور به هر وسیله ای اطلاق می شود که سیالی در لوله درون آن گردش کند.

کنوکتور به رده دستگاه هایی گفته می شود که منبع حرارت، مستقیما در محل نباشد.

رادیاتورها اغلب در ساختمان ها برای گرمایش به کار می روند. در موتورخانه مرکزی آب در بویلر گرم شده و توسط پمپ به رادیاتورها فرستاده می شود. در کل دو نوع رادیاتور وجود دارد: رادیاتور یک لوله ای که با بخار کار می کند و رادیاتور دو لوله ای که با آب داغ یا بخار کار می کند.

این واحد با توجه به شرایط خاص آب و هوایی مناطق گرمسیری،طراحی و ساخت رادیاتورهای صنعتی با ظرفیت حرارتی بالاتر از تولیدات مشابه را در دستور کار خود قرار داده است.